Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną już w maju

 

 

Najnowsze kino europejskie już od maja w Szczecinie
 
Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza na ”Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną” prezentującego najciekawsze produkcje filmowe wybranych europejskich kinematografii. Podczas majowych, co wtorkowych spotkań w Bibliotece Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego zaprezentowane zostaną fabuły, animacje, dokumenty młodych, niepokornych polskich reżyserów oraz wczesne produkcje mistrza Krzysztofa Kieślowskiego. W programie filmy nagradzane w ostatnich latach na m.in.: Sundance Film Festival, Febiofest, Festiwal Filmowy w Gdyni, Premiers Plans Film Festival. Projekcje połączone będą z dyskusjami na temat prezentowanych obrazów, moderowanymi przez Małgorzatę Frymus, dziennikarza Radia Szczecin i dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawce.
 
Przyjdź i zobacz świat oczami młodych, nagradzanych i docenianych polskich twórców oraz odbądź podróż do Polski z przełomu lat '60 i '70 dwudziestego wieku z mistrzem Krzysztofem Kieślowskim. 
 
Pierwsze spotkanie już 9 maja o godzinie 17:00. W programie zeszłoroczni laureaci konkursu filmów dokumentalnych Szczecin European Film Festival '16
 
Szczegółowy program w TU
 
Link do wydarzenia na FB TU
 
Wstęp wolny.
 
 
 
 
 
  
dodane:: 2017-04-28
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: