WFEzO - Niepokorne kino Studio Munka vol. 2

 

Niepokorne kino Studia Munka vol. 2

Wtorek 23 maja, godz. 17:00
Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie
Wstęp wolny
 
 
Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza na polską odsłonę cyklu pt. ”Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną” poświęconą najnowszym produkcjom reżyserów związanych z Studiem Munka.
 
Program:
 
„Stwór” reż. Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb
fabuła, rok 2015
 
Poruszający film o Agnieszce, nauczycielce wątpiącej w sens swojej pracy, matce dwóch córek i żonie, który od pewnego czasu czuje że jest obcą osobą dla swojego męża. Po śmierci mamy Agnieszka musi uporządkować nie tylko swój rodzinny dom, lecz także całe swoje życie. 
 
Film został pokazany w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz 34. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film
 
„Córka” reż. Tomasz Wolski
fabuła, rok 2015
 
Opowieść o matce i córce, które od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Z powodu zaginięcia córki młodszej z nich muszą wspólnie spędzić kilka nocnych godzin.  Ruszają na poszukiwania, które stają się okazją do wyjaśnienia drażliwych spraw z przeszłości. 
 
Film został nagrodzony na Premiers Plans Film Festival oraz zdobył wyróżnienie na 40. Festiwal Filmowy w Gdyni.
 
„Piórnikt” reż. Magdalena Pilecka
animacja, rok 2016
 
„Piórnikt” to historia o paradoksach poczucia odmienności. Bohater zwabiony „normalnością” przekracza granicę swojej codzienności. Wkracza między ludzi, by w towarzystwie cieszyć się pozyskaną przeciętnością.
 
Oficjalna selekcja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator w 2016 roku.
 
„Kreatury” reż. Tessa Moult-Milewska
animacja, rok 2015
 
Ta surowa w formie animacja wycinankowa, inspirowana twórczością Roalda Dahla, Lotte Reiniger i Edwarda Goreya, wprowadza widza w nieprzewidywalny i eklektyczny świat mrocznej wyobraźni, ostatecznie zostawiając go z pytaniem: kim właściwie są tytułowe "Kreatury"? 
 
Produkcja nagradzana na m.in.: Sundance Film Festival London, Prowincjonalia Film Festival, Offeliada Film Festival. Prezentowana na ponad 60 festiwalach na całym świecie.
 
„Fikotko wróć” reż. Wojciech Kołyszko
animacja, rok 2016
 
Twórca Fikotki, będący też Narratorem, próbuje na różne sposoby skłonić ją do powrotu. Ale ona, w wyniku spotkań z rozmaitymi rodzajami obrazów, stopniowo odkrywa własne uczucia i potrzebę autonomii. 
 
Film będzie zaprezentowany w tegorocznym konkursie festiwalu 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
 
Dyskusję na temat nowego spojrzenia w polskim kinie fabularnym i animowanym poprowadzi Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.
 
Przyjdź i zobacz świat oczami młodych, nagradzanych i docenianych młodych polskich twórców.
 
Wszystkie projekcje odbędą się w budynku Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie w każdy wtorek od 9 maja o godzinie 17:00. 
 
Wstęp wolny. 
 
Szczegółowy program dostępny na: http://officyna.art.pl/
 

 

dodane:: 2017-05-19
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: