Skandynawia w obiektywie, muzyce i filmie.

 
Skandynawia w obiektywie, muzyce i filmie – czyli Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną trochę inaczej.
 
Stowarzyszenie OFFicyna zaprasza na wieczór „skandynawski” do Kooperatywa Łaźnia – Koński Kierat 14/15, 30 listopada od godziny 18:00. W programie wernisaż wystawy fotografii autorstwa Bartosza Wójcika pt. „W skandynawskim stylu”, koncert projektu jazzowego Pawła Rozmarynowskiego „Gru Zyraju”, projekcja kina skandynawskiego. Czyli coś dla oka, ucha i ducha od naszych północnych sąsiadów.
 
W programie:
 
+ 18:00 - Wernisaż wystawy pt. „W skandynawskim stylu”
 
Wystawa fotografii inspirowanych Danią, wyspą Bornholm, Islandią – uzupełnia program "Wieczorów Filmu Europejskiego z OFFicyną", prezentowany cyklicznie na ekranach szczecińskich kin i sal projekcyjnych. Podobnie jak w kinematografiach norweskiej, islandzkiej czy szwedzkiej, również tutaj można zobaczyć i poczuć sporą dawkę skandynawskiej rzeczywistości – krajobrazy, dzień powszedni, relacje ludzi i przyrody. Całość zanurzona jest w – typowo dla tego regionu świata – atmosferze złowrogiej przeszłości, zaskakującej teraźniejszości i nieoczywistej przyszłości. Zdjęcie zatrzymuje chwilę by uwypuklić emocje i wskazać ważne miejsca i zdarzenia, dlatego jest idealnym uzupełnieniem filmu, będąc podsumowaniem jego przesłania. 
 
+ 18:30 - Projekcja filmowa
Wydarzeniu towarzyszyć będzie projekcja filmów z Danii i Szwecji prezentowanych wcześniej w ramach Szczecin European Film Festival oraz Wieczorów Filmu Europejskiego z OFFicyną. W programie:
 
How Long, Not Long
reż. Michelle Kranot, Uri Kranot, Dania 2016, 5'30”
 
The Ocean Wept and Left the Gull
reż. Sebastian Eklund, Szwecja 2016, 03'57''
 
D|DK
reż. Karsten Wiesel, Niemcy/Dania 2017, 12'
 
Hopptornet
reż. Axel Danielson, Maximilien Van Aertyck, Szwecja 2016, 17”
 
 
+ 19:00 - Koncert projektu „ Gru Zyraju
 
Gru Zyraju to projekt autorski Pawła Rozmarynowskiego, realizujący założenia, których celem jest intrygowanie oraz tworzenie komunikacji nie tylko pomiędzy twórcami i odbiorcami, ale również pomiędzy samymi twórcami/wykonawcami. Dzięki świadomemu pozbawianiu granic, zarówno tych formalnych, jak i bardziej abstrakcyjnych, efekty tych scenicznych i studyjnych interakcji bywają zaskakujące dla wszystkich. W ramach wydarzenia „Skandynawia w obiektywie, muzyce i filmie – czyli Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną trochę inaczej” Paweł Rozmarynowski – bas, loopy i Patryk Matwiejczuk - instrumenty klawiszowe, wykonają materiał autorski z płyty pt. „Gru Zyraju” oraz improwizacje jazzowe inspirowane szeroko pojętą kulturą skandynawską. 
 
Wstęp wolny, zapraszamy!
 
 
Projekt dofinansowany ze środków:
Gminy Miasto Szczecin
Polski Instytut Sztuki Filmowej
 
Partner:
Kooperatywa Łaźnia
 
Organizator:
Stowarzyszenie OFFicyna.
dodane:: 2017-11-24
Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: