Ekstraklasa

Ekstraklasa poświęcona jest prezentacji polskiego i światowego kina wraz z zapoznaniem z sylwetkami twórców. Daje możliwość bliższego poznania największych dokonań polskiej i światowej kinematografii ze szczególnym uwzględnieniem form dokumentalnych. Blok dedykowany szerokiej publiczności, w tym roku po raz pierwszy również najmłodszym widzom.
 
  • Let's Talk Film - cykl rozmów z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego i światowego kina. Tematyka dotyczy kondycji współczesnego kina, możliwości jego rozwoju i zagrożeń. Kino jako (re)kreacja rzeczywistości, jako element dnia codziennego, jako narzędzie edukacji, potrzeba duchowa, stała część aktywności zawodowych, jako czysta rozrywka? Punktem odniesienia jest twórczość zaproszonego gościa, jego pasje i dorobek. Poza rozmową z twórcą oglądamy również jego filmy.
     
  • Najlepsze Filmy ŚwiataPrezentacja najważniejszych dokumentów nagradzanych na przestrzeni ostatniego roku na arenie europejskiej i światowej (np. Sundance Film Festival, Karlovy Vary International Film Festival, Berlinale). Dopełnieniem programu europejskiego jest jego konfrontacja z nominacjami do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (Oscara) w sekcji dokumentalnej.
     
  • SEFF MINI - to propozycja festiwalowa dla widzów od lat dwóch wzwyż, integrująca różne grupy wiekowe poprzez wspólne międzypokoleniowe spędzanie czasu rodziców i opiekunów z dziećmi, wnuków z babciami i dziadkami. Wspólne oglądanie filmów daje możliwość wymiany opinii, kształtowania własnego zdania, charakteru albo po prostu zwyczajnych rozmów na ważne lub mniej ważne tematy w rodzinie czy gronie przyjaciół. SEFF MINI integruje różne pokolenia, budzi wrażliwość widzów najmłodszych, tworzy przestrzeń festiwalową dla rodzin. Aktywizuje uczestników także poprzez warsztaty filmowe skierowane do młodszych i starszych dzieci. To przyjazna atmosfera spotkania z filmem, rozmowy o nim i działania w jego obszarze. SEFF MINI prezentuje w tym roku najnowsze filmy kina familijnego i dziecięcego, starannie wybrane z profesjonalnej oferty dla najmłodszych kinomanów.
 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: