Miejsca Festiwalowe

Biuro festiwalowe SEFF

Kooperatywa Łaźnia

Koński Kierat 14-15

Kooperatywa Łaźnia to przestrzeń społeczna, która działa dla Was i dzięki Waszemu wsparciu. Utrzymujemy się z datków i darowizn, dlatego będziemy wdzięczni, jeśli wesprzesz funkcjonowanie tego miejsca. Podaruj tyle, ile uważasz, że warto. Dzięki Tobie będziemy mogli nadal współtworzyć tę niepowtarzalną przestrzeń i atmosferę, organizować wyjątkowe spotkania i warsztaty oraz oferować pyszną kawę i herbatę.

 

Kino Zamek

ul. Korsarzy 34

Kino „Zamek” działa w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od 1963 roku. Jest jednym z najmniejszych kin w Polsce i należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Promuje ambitne kino polskie i europejskie. W 2013 r. dokonano modernizacji i cyfryzacji kina, dzięki czemu projekcje filmów odbywają się w standardzie DCI, w tym w technice 3D. Architektura wnętrza, umiejscowienie w Zamku Książąt Pomorskich, a także niewielka 50-miejscowa sala sprawiają, że panuje w nim kameralny, niepowtarzalny klimat.

 

 
ul. Niedziałkowskiego 24a
 
 
TVP3 Szczecin to telewizja bliska, aktualna i przyjazna. 1,7 mln odbiorców, cyfrowa jakość dźwięku i obrazu, rzetelne i najbardziej aktualne informacje z regionu, reportaże, publicystyka, rozrywka, sport i kultura, programy interwencyjne i poradnikowe. Nasi dziennikarze, skupieni na sprawach, którymi żyją nasi widzowie, są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś istotnego dla regionu i jego mieszkańców.
 
 
 

Dom Kultury 13 Muz

 pl. Żołnierza Polskiego 2

Dom Kultury 13 Muz to miejska instytucja kultury, której działania koncentrują się wokół rozpoznawania, rozbudzania i zaspokajania potrzeb i aspiracji kulturalnych Szczecinian, a także rozwoju, promocji i popularyzacji wszelkich form aktywności związanych z kulturą i sztuką. Współpraca z wieloma ważnymi podmiotami życia kulturalnego działającymi na terenie miasta i poza nim, gwarantuje szeroki wachlarz wydarzeń, warsztatów i przeróżnych form działań, które na co dzień podejmujemy, aby zaciekawić naszych odbiorców, artystów i twórców.

 

Galeria TWORZĘ SIĘ

pl. Żołnierza Polskiego 2

Galeria TWORZĘ SIĘ to jedyne miejsce w regionie zachodniopomorskim przygotowujące cykliczne wystawy prezentowane w formie przestrzeni twórczych otwartych na całe rodziny i grupy zorganizowane. W galerii dzieci uczą się w trakcie działania. Potrzeba zabawy stawiana jest tu na pierwszym miejscu. To jednak zabawa ukierunkowana, nastawiona na poznawanie wybranej dziedziny sztuki, prowadzona przez wykwalifikowanych animatorów. Forma realizowanych przedsięwzięć oparta jest na interakcji z uczestnikami. Miejsce tworzą dwa podmioty – Dom Kultury 13 Muz oraz Fundacja Las Sztuki.

 

Český Film

al. Jana Pawła II 3-4

Český Film to pierwszy multitap, który pojawił się na mapie w Szczecina prawie 4 lata temu. Według magazynu LOGO to jeden z 10 najlepszych multitapów w Polsce. Swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza sali kinowej, gdzie codziennie, bez przerwy, wyświetlane są filmy. Na ekranie można zobaczyć klasyki kina, jak i nowości, które dopiero zeszły z afiszy. Nie brakuje też kina undergroundowego i autorskiego. Dzięki nieustannej rotacji na 8 kranach, można spróbować praktycznie codziennie innego stylu piwa. Oczywiście 90% sprzedawanych piw pochodzi z rzemieślniczych browarów z całego kraju.
 
 
 

Studio S1 Radia Szczecin

al. Wojska Polskiego 73 (wejście od Niedziałkowskiego)

Radio Szczecin to nowoczesna stacja regionalna obejmująca zasięgiem większość województwa zachodniopomorskiego. Nadaje program o charakterze uniwersalnym, skierowany do mieszkańców, którzy są zainteresowani wydarzeniami, życiem kulturalnym i gospodarczym regionu. Wyniki badań słuchalności Radia Szczecin wskazują, że jest najczęściej i najchętniej wybieraną stacją radiową w tej części kraju, wyprzedzając ogólnopolskie stacje publiczne i komercyjne. Dziennie słucha jej około 182 tys. słuchaczy.

 

 

ul. Małopolska 48
 
Konkurs na nowy gmach Filharmonii w Szczecinie ogłoszono w 2007 roku. Spośród propozycji czterdziestu czterech pracowni z całego świata jury wybrało projekt opracowany przez studio Barozzi/Veiga z Barcelony. Wnętrze nowej Filharmonii to ponad 12.000 metrów kwadratowych przestrzeni, rozłożonej na czterech kondygnacjach. Znajdują się w niej m.in.: sala symfoniczna, sala kameralna, sale prób, kawiarnia, obszerne foyer oraz magazyny instrumentów. Filharmonia w Szczecinie mieści się u zbiegu ulic Małopolskiej i Matejki nieprzypadkowo. Nowa siedziba powstała w miejscu zniszczonego już w trakcie wojny Domu Koncertowego.
 
 
 
 
 

Plac Orła Białego 2

Akademia Sztuki w Szczecinie to publiczna uczelnia artystyczna, prowadząca kształcenie na kierunkach: architektura wnętrz, edukacja muzyczna, instrumentalistyka, grafika, malarstwo, wokalistyka i wzornictwo. Jej studenci zdobywają laury na międzynarodowych konkursach. Uczelnia organizuje w ciągu roku około 300 otwartych wydarzeń: koncertów, wystaw, pokazów filmów, wykładów czy warsztatów, dbając o to, by sztuka tworzona przez jej studentów była jak najszerzej prezentowana. 

 

Empik Galeria Kaskada

al. Niepodległości 36

 

Multikno Galaxy

al. Wyzwolenia 18/20

 

Mobilny Instytu Kultury

Bulwary Szczecińskie (obok Izby Celnej w Szczecinie)

Mobilny Instytut Kultury to czarny, wielofunkcyjny kontener, który przemierza Europę w celu prezentowania i poszukiwania kultury i kreatywności. MIK może być sceną, galerią, kinem, teatrem, a także doskonałą przestrzenią do spotkań i warsztatów. Realizowane są w nim przeróżne projekty w przestrzeniach wielkich, dużych, małych i jeszcze mniejszych miast. MIK w ramach Szczecin European Film Festival zamieni się w scenę DJ-ską. To w nim właśnie odbędzie się Yellow Party.

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: