Agata Kulesza - Let’s Talk Film - czerwiec

 
 
Niedziela 25.06.2017

rzuć okiem: przegląd filmów z Agatą Kuleszą (godz. 13:00, 15:00, 19:00)
oko w oko: Agata Kulesza – spotkanie z udziałem aktorki (godz. 17:00)
Studio S1 Radia Szczecin
Wstęp 15 PLN
Godz. 13:00
 
Jak spogląda się na współczesne kino z Panteonu? O to pytamy zapraszanych na festiwal gości specjalnych i niekwestionowane gwiazdy. Rozmowy dotyczą kondycji kinematografii, ruchomych obrazków powstających na całym świecie, misyjności i komercyjności kina oraz sławy tej odczuwalnej na co dzień i od święta. W tym roku pytania te zadajemy wybitnej polskiej aktorce, Agacie Kuleszy.
 


Agata Kulesza

Agata Kulesza jest jedną z najwybitniejszych  aktorek w Polsce. Pochodzi ze Szczecina. Jest laureatką około stu  nagród  aktorskich polskich i zagranicznych:  w tym trzykrotna nagroda Polskiej Akademii Filmowej Orły, nagrody na  polskich i zagranicznych festiwalach filmowych (m.in. we  Francji, Hiszpanii, USA). Nagrodzona przez Los Angeles Film Critics Association, krytyków filmowych w Nowym Jorku i Chicago. Film "Ida" z Agatą Kuleszą w roli głównej otrzymał pierwszego w historii polskiej kinematografii Oskara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Spotkaniu towarzyszyć będzie przegląd filmów czołowych polskich reżyserów z udziałem Pani Agaty. Wyboru filmów dokonała sama bohaterka tegorocznej edycji Let's Talk Film.  

Program:

"Ida" reż. Paweł Pawlikowski, Polska/Dania 2013

 

 "Róża" reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2011

 

"Sala samobójców" reż. Jan Komasa, Polska 2011

 

Partner projekcji i spotkania:

 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: