Electronic News – DEKRA Hochschule für Medien - październik

Electronic News to interdyscyplinarny i interkulturowy projekt z zakresu edukacji nowych mediów, realizowany we współpracy z DEKRA Hochschule für Medien w Berlinie, Akademią Sztuki w Szczecinie i Uniwersytetem Szczecińskim. Efektem współpracy studentów i wykładowców są codzienne relacje ze Szczecin European Film Festival ‘17, wywiady, minireportaże i recenzje publikowane w formie live blogu, administrowanego przez profesjonalistów. Uczestnicząca w tym projekcie młodzież bierze udział w dyskusjach dotyczących miejsca nowych mediów we współczesnym świecie, poznaje sposoby pracy dziennikarskiej w redakcji online oraz współorganizuje rozmowy z filmowcami. Tym samym festiwal filmowy staje się „praktycznym laboratorium kulturowym”. Międzynarodowa formuła projektu, obejmująca uczestników z Polski i Niemiec, w zestawieniu z dużą różnorodnością podejmowanych tematów stanowi idealne podłoże dla kształtowania dialogu międzykulturowego.

 

DEKRA Hochschule für Medien to prywatna uczelnia wyższa nauk stosowanych oferująca edukację w zakresie zarządzania mediami, dziennikarstwa, a także filmu i telewizji. Uniwersytet jest otwarty na kreatywnych, młodych ludzi, którzy nie boją się zaangażowania i lubią naukę w pełnej życia atmosferze. To wielka radość i przyjemność ponownie zagościć w Szczecinie z nową grupą młodych studentów. Dla zespołów z poprzednich lat było to wspaniałe doświadczenie a i tym razem będzie to świetny czas z mnóstwem pracy i zabawy!

 

Klaus Dörries urodził się w Düsseldorfie, studiował na Universität der Künste w Berlinie. Pracuje jako niezależny wydawca oraz reżyser, a także docent na DEKRA Hochschule für Medien, University of Applied Sciences w Berlinie na Wydziale Montażu i Postprodukcji oraz Historii Filmu. Jest także autorem tekstów dla Redakcji Kulturalnej Rias-TV.

 

Centrum Przemysłów Kreatywnych to miejsce spotkań sztuki i biznesu. To połączenie 16 profesjonalnych laboratoriów oraz wiedzy oraz kreatywności naukowców i projektantów z Akademii Sztuki w Szczecinie. Celem Centrum jest wspieranie firm oraz instytucji poprzez współtworzenie innowacyjnych rozwiązań, wynajem laboratoriów oraz wspomaganie procesu edukacji młodych projektantów podejmujących naukę na Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: