Międzynarodowe Jury

Francesca Fini - interdyscyplinarna artystka z Rzymu skupiająca się na nowych mediach, kinie eksperymentalnym oraz sztuce performance. Brała udział w wielu artystycznych festiwalach na świecie, m.in. w Polsce, Francji, Niemczech, USA, Brazylii, Grecji, Rosji i Japonii. W 2012 r. wzięła udział w pierwszym Venice International Performance Art Week wraz z Valie Export, Janem Fabre, Yoko Ono, Mariną Abramovic oraz Hermannem Nitschem. W 2013 r. festiwal FONLAD przyznał jej rezydencję w Coimbrze, a w latach 2014 i 2016 odbyła rezydencję w nowojorskim Watermill Center Boba Wilsona. Jej film „Motheer-Rythm” zdobył nagrodę za najbardziej nowatorski język kreatywnego dokumentu podczas Szczecin European Film Festival w 2015 r. Więcej informacji: www.francescafini.com.

Gonçalo Almeida - urodził się w 1986 r. w Santiago do Cacém, w Portugalii, obecnie jest reżyserem filmowym pracującym w Portugalii i Wielkiej Brytanii. Gonçalo Almeida studiował grafikę i w tym zawodzie pracował, po czym przeprowadził się do Londynu, aby uczyć się realizacji filmów na London Film School. Od czasu ukończenia tych studiów wyreżyserował kilka filmów, które były prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Jego film „Condrong” wygrał nagrodę AVID Poland za najbardziej intrygujący film na Szczecin European Film Festival 2016. Więcej informacji: www.goncaloalmeida.net.

Bernd Buder - urodził się w Berlinie zachodnim w 1964 r., studiował politologię na Freie Universität Berlin. W latach 1996-2005 dyrektor programowy berlińskiego kina studyjnego „Berliner Filmkunsthaus Babylon”. Kurator i autor programów kilku festiwali filmowych. W latach 2011-2014 szef targów koprodukcyjnych „connecting Cottbus”. Obecnie jest konsultantem i poszukiwaczem talentów dla sekcji Forum Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, „Cinedays” w Skopje i Rügen International Film Festival. Od 2015 r. dyrektor programowy FilmFestival Cottbus. Pracuje również jako dziennikarz filmowy, obecnie dla niemieckiego czasopisma filmowego „Filmdienst”.

Bartosz M. Kowalski - urodzony w Gdyni w 1984 r. reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych, scenarzysta i montażysta filmowy. Ukończył studia reżyserskie w Paryżu oraz staż Universal Studios na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles, USA. Uczestnik wielu festiwali filmowych, w tym MFF San Sebastian, Hot Docs Toronto i BFI London Film Festival. Zdobywca nagród na festiwalach w Krakowie, Warszawie i Koszalinie za filmy „Wolna wola”, „Niepowstrzymani” i „Plac Zabaw”. Nominowany do Paszportu Polityki w 2016 r. w kategorii „Film”. Współpracuje ze stacją telewizyjną HBO oraz platformą Showmax.

 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: