SEFF MINI

 
SEFF MINI to propozycja festiwalowa dla widzów od lat dwóch wzwyż, integrująca różne grupy wiekowe poprzez wspólne międzypokoleniowe spędzanie czasu rodziców i opiekunów z dziećmi, wnuków z babciami i dziadkami. Wspólne oglądanie filmów daje możliwość wymiany opinii, kształtowania własnego zdania, charakteru albo po prostu zwyczajnych rozmów na ważne lub mniej ważne tematy w rodzinie czy gronie przyjaciół. SEFF MINI integruje różne pokolenia, budzi wrażliwość widzów najmłodszych, tworzy przestrzeń festiwalową dla rodzin. Aktywizuje uczestników także poprzez warsztaty filmowe skierowane do młodszych i starszych dzieci. To przyjazna atmosfera spotkania z filmem, rozmowy o nim i działania w jego obszarze. SEFF MINI prezentuje w tym roku najnowsze filmy kina familijnego i dziecięcego, starannie wybrane z profesjonalnej oferty dla najmłodszych kinomanów. Film "Wielka wyprawa Molly" oraz bloki filmów krótkometrażowych "Chodzę do kina!" i "Różne strony świata" pochodzą z selekcji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Warszawie. Natomiast "Pan Żaba" to film nominowany w kategorii Najlepszy Holenderski Film Familijny na festiwalu Cinekid w 2016 roku. Dużą atrakcją dla najmłodszych i trochę starszych będą warsztaty filmowe w ramach Filmowego Placu Zabaw.
Festiwal Filmowy Kino Dzieci powstał z myślą o najmłodszych widzach w wieku 4-12 lat. Uważamy, że w świecie pełnym obrazów, w którym kompetencje odbiorcze są coraz istotniejsze, należy w przemyślany sposób zapoznawać najmłodszych widzów z wartościowymi, atrakcyjnymi, dopasowanymi do ich wieku i uwrażliwiającymi filmami.
 
Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się po raz czwarty w dniach 23 września – 1 października 2017 w kilkunastu miastach Polski. Nasz festiwal to pokazy około 90 filmów prezentowanych w dwóch warszawskich kinach i sekcja konkursowa prezentowana równolegle w ok. 20 kinach w całej Polsce. Podczas tegorocznej edycji będziemy zgłębiać zagadnienia ciekawości, odkrywania, doświadczania i eksperymentowania, dając dzieciom i dorosłym pole do zabawy i nauki. Bo festiwal to nie tylko seanse w kinie, ale także spotkania z twórcami, warsztaty dla dzieci, debaty, międzynarodowe forum kina dziecięcego dla profesjonalistów filmowych.
 
Organizatorem Kina Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, organizator m.in. największego w Polsce programu szkolnej edukacji filmowej Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
 


Przeszłe wydarzenia


Filmy poprzednich edycji

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: