Konkurs Europejski '17

 

W tegorocznym Konkursie Europejskim, po raz kolejny odznaczającym się naprawdę wysokim poziomem, obejrzymy 26 realizacji twórców z 15 krajów. Produkcja wszystkich prezentowanych filmów zakończyła się w latach 2016-2017. W różnorodnej tematyce obrazów odbija się wielowarstwowa problematyka współczesnego świata.


Wszystkie tytuły zasługują na uwagę. Są to bowiem obrazy wyjątkowe, odważne w treści i nierzadko przekraczające granice klasycznego dokumentu. Jak zawsze po projekcjach odbędą się dyskusje z autorami konkursowych filmów, co stanowi stały element festiwalu. Bezpośrednie spotkanie widza i reżysera jest zawsze doświadczeniem intelektualnie inspirującym. W konkursie znalazło się pięć filmów polskich i pięć niemieckich, cztery produkcje z Włoch, trzy z Hiszpanii, po dwie z Austrii i Francji oraz po jednej z Węgier, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Szwajcarii, Cypru i Łotwy. Nie zabraknie także koprodukcji, w których partycypowały Stany Zjednoczone i Kolumbia.

 

Selekcjonerzy

Bartosz Wójcik Damian Romaniak Jörg Foth

 

 

 

Moderator: Konrad Wojtyła

Dziennikarz, krytyk literacki, poeta. Wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka. Autor kilku książek. Gospodarz, inicjator i moderator wielu dyskusji, paneli i debat z udziałem najważniejszych przedstawicieli życia kulturalnego w Polsce. Od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem OFFicyna (zarówno w ramach festiwalu dokumentART, jak i Szczecin European Film Festiwal), prowadząc dyskusje z twórcami filmowymi, spotkania festiwalowe i galę wręczenia nagród.


Przeszłe wydarzenia


Filmy poprzednich edycji

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: